HS podnoszono przesuwny

HS podnoszono przesuwny

System HS podnoszono-przesuwny to rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesne formy w systemach balkonowych. Cechuje go lekkość otwierania i prowadzenia po szynie aluminiowej. Drzwi balkonowe z niskim progiem wygoda w użytkowaniu jeżeli chodzi o przejście do ogrodu czy też tarasu. Dodatkową opcją są systemy Imago lub Skyline, w których stawia się na maksymalną ilość powierzchni szkła.

HS Podnoszono przesuwne dostępne są w profilach:

System HS uchylno przesuwne dostępny jest w profilach COMFORT 68mm, 78mm, 90mm.

Dodatkowa opcja to Alu + drewno. Gdzie połączenie aluminium z drewnem stanowi doskonałą ochrone przed zewnetrznymi warunkami atmosferycznymi.

Alu + drewno
Comfort 68
Comfort 78
Comfort 90
Próg aluminiowy z przekładką termoizolacyjną
BASIC

Rekomendowany do krajów o łagodniejszym klimacie. Podstawowy system podnoszony przesuwny posiadający niski próg aluminiowy oraz system wózków umożliwiający swobodne przesuwanie skrzydła.

Woda = 4A
Powietrze = 4
Wiatr = 2(C)
Tłumienie akustyczne = 41dB
Wartości otrzymane przy zastosowaniu szkła 43dB. 41dB i 39dB.
Uwaga: Wymiary testowanych okien i drzwi 4000×2780 mm, grubość 68mm.
Przewodnictwo cieplne = 1,70 W/m2K
Uwaga: Ug 1.4 wymiary 2000×2180 mm, miękkie drewno, profil ramy 68×110 mm.

Punkt centralny z elementów drewnianych oraz szczotek i uszczelek
Próg CLIMATECH wzmocniony włóknem szklanymCLIMATECH

System Climatech to wynik dogłębnych badań i testów laboratoryjnych i terenowych, dzięki którym udało się osiągnąć takie standardy rozwiązań podnoszono – przesuwnych okien i drzwi.

Woda = 8A
Powietrze = 4
Wiatr = 3(B)
Tłumienie akustyczne = 41dB
Wartości otrzymane przy zastosowaniu szkła 43dB. 41dB i 39dB.
Uwaga: Wymiary testowanych okien i drzwi 4000×2780 mm,grubość 68mm.
Przewodnictwo cieplne = 1,68 W/m2K
Uwaga: Ug 1.4 wymiary 2000×2180 mm, miękkie drewno, profil ramy 68×100 mm.

Punkt centralny z dwóch profili termoplastycznych
Dostępne również jako system okienny
IMAGO

IMAGO to innowacyjny system okuć do okien drewnianych w systemie HS podnoszono przesuwnym. Element który nie jest przesuwny ma do minimum zmniejszone struktury konstrukcyjne, co pozwala uzyskać maksymalne przeszklenie w prawie niewidocznej ramie o zmniejszonych gabarytach. Takie rozwiązanie nadaje nowoczesny charakter budynkom, pozwala na olbrzymie możliwości projektowe. Każdy kto ceni sobie, bardzo doświetlone pomieszczenia i bliski kontakt z otaczającym go środowiskiem zewnętrznym, znalazł idealne rozwiązanie.

System HS podnoszono przesuwny dostępny w profilach aluminiowych
MB 77HS

Aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej.

Woda = 9A
Powietrze = 4
Wiatr = C4
Przewodnictwo cieplne = 1,4 W/m2K
Uwaga: MB77HS HI wymiary 300x290cm, szyba Ug= 0,5 W/m2K) Chromatech Ultra

MB SKYLINE

System drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE bazuje na wąskich aluminiowych profilach, dzięki którym konstrukcje zyskują nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Wykonane w nim drzwi nadają budynkowi wyjątkowego stylu i podnoszą rangę całej inwestycji. Zapewniają użytkownikowi komfortowe, bezprogowe przejście z domu na taras, stanowiąc po otwarciu doskonałe połączenie wnętrza budynku z jego otoczeniem. Pomimo możliwych do osiągnięcia dużych gabarytów drzwi ich smukła konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej, a całość stanowi niemal jednolite przeszklenie z wąskimi liniami podziału, idealnie wkomponowując się w luksusowe budownictwo.

Woda = 9A
Powietrze = 3
Wiatr = C5
Przewodnictwo cieplne = od 0,85 W/m2K
Uwaga: wymiary 207x344cm,
szyba Ug= 0,5 W/m2K) ciepła ramka