Okiennice

Okiennice spełniają wiele funkcji.

Nadają budynkowi nietuzinkowy charakter, ale również mają zabezpieczać go przed włamaniami oraz ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Produkowane przez nas okiennice wykonane są z wysokiej jakości materiałów przy wysokiej jakości wykończenia. Nasze produkty są dostępne w różnych kształtach i wariantach kolorystycznych. Okiennice wyposażamy także w niezbędny osprzęt, pozwalający na różne sposoby otwierania i montażu.

Wykonujemy również zdobienia okiennic w różne wzory i kształty za pomocą maszyny CNC.

Oferujemy wycięcia oraz nafrezowania dowolnych wzorów, znaków, symboli.

Przedstawione poniżej wzory, rodzaje otwierania, kształty i układy okiennic mogą być dowolnie zmieniane.

Rodzaje okiennic

Okiennice drewniane mogą występować w dowolnych kształtach i formach. Dostępne są modele do okien jedno-, dwu- i trzyskrzydłowych. Okiennice stanowią niebanalną ozdobę elewacji i sprawiają, że każdy budynek – bez względu na styl architektoniczny –  zyskuje szykowny wygląd oraz emanuje przyjazną energią.

TYP Z
Filunkowe
Lamelkowe
Płyta warstwowa
Lamelkowe + filunkowe

Konstrukcja i mocowanie

Systemy zawiasów do okiennic pozwalają na optymalny dobór sposobu montażu skrzydła okiennicy. Może to być mur budynku, szpaleta drewniana czy też konstrukcja okna.

Rodzaje okuć

Do wyboru jest kilka systemów blokowania i zamykania okiennicy. Podstawowe są „żołnierzyki” blokujące. W ofercie posiadamy również systemy elektrycznego zamykania okiennic oraz zamykania okiennic na korbkę od wewnątrz.

Okiennice dostępne są jako:
dębowe, sosnowe oraz ze świerka skandynawskiego.